Достапни линкови

Вучиќ : Заев на отворање на јужниот крак на Коридорот 10


Српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерот Зоран Заев

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека на утрешното отворање на јужниот крак на автопатот на Коридор 10 низ Србија ќе присуствува и премиерот Зоран Заев.

„Милам дека пристигнувањето на Заев е важна вест и го покажува значењето на Коридорот 10“, истакна Вучиќ во утринската програма на РТС.

Според него, од Белград до македонската граница сега ќе се стигнува за три часа.

XS
SM
MD
LG