Достапни линкови

Путин можеби ќе се сретне со Трамп на самитот на Г20


Рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Доналд Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека можеби ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп на маргините на самитот на Г20 наредниот месец во Јапонија.

Трамп претходно изјави дека планира да се сретне со Путин на самитот. Кремљ вчера соопшти дека Путин е отворен за остварување на таква средба, но дека Москва се уште не добила официјално барање од Вашингтон.

XS
SM
MD
LG