Достапни линкови

Холандија поради безбедносни закани ја прекинува мисијата во Ирак


Парламентот и знамето на Холандија

Холандија ја прекинува мисијата во Ирак, која обезбедува помош за локалните власти поради закана за безбедноста, јавија медиуми од земјата. Холандските војници заедно ги обучуваат ирачките сили во Ербил. Холандските власти не соопштуваат за какви закани станува збор.

XS
SM
MD
LG