Достапни линкови

Роботот што ја враќа одземената слобода


Роботот што ја враќа одземената слобода
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Бугарски изумител, заедно со свој тим, создадоа робот кој им овозможува на лица со попреченост да стануваат и да движат. Љубомир Василев го создал роботот првично за неговата сопруга, која е со парализирани нозе по несреќа.

XS
SM
MD
LG