Достапни линкови

Шведски „плогинг“ - џогирање и собирање ѓубре


Шведски „плогинг“ - џогирање и собирање ѓубре
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Швеѓаните започнаа нов тренд наречен „плогинг“ - трчање и собирање ѓубре. Шведските граѓани важат за едни од најпосветените кога се работи за заштитата на животната средина.

Категории

XS
SM
MD
LG