Достапни линкови

За 5-ка направија квиз „Кој сака да биде филозоф?“


За 5-ка направија квиз „Кој сака да биде филозоф?“
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00
Тројца матуранти, Илија Јакимовски, Андреј Мишевски и Мартин Весков од СУГС „Панче Арсовски“ направија две видео епизоди во стилот на познатиот квиз „Кој сака да биде милионер?“. Видеата од забавно едукативен карактер ги изработиле за предметот „филозофија“ на училиште.

Категории

XS
SM
MD
LG