Достапни линкови

Има 14 години и 36 искачени планински врвови


Има 14 години и 36 искачени планински врвови
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Планината му е единствено хоби и ги има искачено повеќето македонски планини. По освојување на највисокиот врв на Балканот, Мусала, младиот Даниел Јанков се подготвува и за освојување на Мон Блан на Алпите. Што има да порача тој?

XS
SM
MD
LG