Достапни линкови

Со песна за спас на шумите


Со песна за спас на шумите
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Позната како девојка која пее на планини, Евгенија Здравевска под псевдонимот Зарина Првасевда, ја испеја „Распукала Шар Планина“.Повод се пожарите во кои беа уништени најмалку 600 хектари шума. Идејата на Здравевска е да ја поттикне јавната свест за зачувување на шумскиот фонд.

Категории

XS
SM
MD
LG