Достапни линкови

Борба против оружјето со оброци за сиромашните


Борба против оружјето со оброци за сиромашните
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

Иницијативата „Храна, а не оружје“ постои од 1997 година во Скопје и претставува, како што велат тие, „практичен протест против енормното трошењена пари за непотребни човечки потреби, додека секој ден се повеќе и повеќе луѓе умираат од глад сеуште сме потрошувачи“.

Категории

XS
SM
MD
LG