Достапни линкови

Хашим Тачи во Брисел за визната либерализација


Претседателот на Косово Хашим Тачи

Претседателот на Косово Хашим Тачи престојува во Брисел каде што ќе се состане со претседателот на Европскиот Совет Доналд Туск и со комесарот за проширување Јоханес Хан. Во соопштението од неговиот кабинет се додада дека Тачи ќе побара од лидерите на ЕУ да ја продолжат поддршката за што побрзо остварување на либерализацијата на визите за граѓаните на Косово.

XS
SM
MD
LG