Достапни линкови

„Петоци за иднината“


„Петоци за иднината“
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Ученици низ светот секој петок им одржуваат лекција на властите за климатските промени. Протестите „Петоци за иднината“ ги иницираше 16- годишната Грета Тунберг, која е номинирана за Нобелова награда за мир.

XS
SM
MD
LG