Достапни линкови

Јастребите на Кремљ


Јастребите на Кремљ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Кремљ е едно од најобезбедуваните места во Русија, а за воздушниот простор се грижат и специјално обучувани птици - предатори.

Категории

XS
SM
MD
LG