Достапни линкови

Девојка на железничките пруги


Девојка на железничките пруги
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Младата гевгеличанка доби лиценца за машиновозач и започна ново поглавје во историјата на македонските железници. Зорица Петрова, се размислувала дали да стане пилот или машиновозач, но бидејќи немало женски машиновозач одлучила да се обучи токму за тоа. Што има да порача Зорица?

Категории

XS
SM
MD
LG