Достапни линкови

Српските ултранационалисти одбележаа 20 години од НАТО интервенцијата во СРЈ со палење знамиња на ЕУ и НАТО


Српските ултранационалисти одбележаа 20 години од НАТО интервенцијата во СРЈ со палење знамиња на ЕУ и НАТО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Неколку стотини српски ултранационалисти, најголем дел членови и приврзаници на Српската радикална партија, денеска во Белград со протестен марш одбележаа 20 години од воздушната кампања на НАТО во поранешната СРЈ. На протестот, хашкиот осуденик Војислав Шешељ ги запали знамињата на НАТО и ЕУ.

XS
SM
MD
LG