Достапни линкови

Против скопските пожари ќе се бори нова девојка


Против скопските пожари ќе се бори нова девојка
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Пожарникарството му одговора на мојот карактер, оти е хумана професија, вели Менка Стојаноска, дел од новопримените пожарникари во скопската противпожарна бригада. Нејзината обука се уште трае, но колегите веќе ја прифатија. Што има да порача таа?

XS
SM
MD
LG