Достапни линкови

Помпео: наводите за вмешаност на САД во напад во Иран се срамни


Помпео: наводите за вмешаност на САД во напад во Иран се срамни
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:40 0:00

Американскиот државен секретар Мајк Помпео во интервју за Радио Слободна Европа меѓу другото изјави дека се нечуени и срамни тврдењата на иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф, дека САД стојат зад самоубиствениот бомбашки напад во Иран. Во нападот загинаа 27 ирански гардисти.

Категории

XS
SM
MD
LG