Достапни линкови

Талибанците најавија преговори со САД


Талибанскиот мула Абаз Станикзаи

Талибанците најавија дека на „покана од пакистанската влада“ во Истанбул ќе биде организиран состанок со претставници на Соединетите држави во рамките на преговорите за мир во Авганистан. Според најавата, состанокот би требало да се одржи на 18 овој месец. Исламабад и Вашингтон досега ја немаат потврдено ваквата информација.

XS
SM
MD
LG