Достапни линкови

Џафери во Тирана на ратификацијата на Протоколот за НАТО


Претседателот на Собранието Талат Џафери

Претседателот на Собранието на Северна Македонија Талат Џафери престојува во работна посета во Република Албанија. Како што информира собраниската прес-служба, Џафери во Албанија денескаќе присуствува на пленарната седница на Собранието на Република Албанија на која ќе се ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО.

XS
SM
MD
LG