Достапни линкови

Харадинај: оној кој ќе ги доведе во прашање границите е непријател на Косово


Премиерот на Косово Рамуш Харадинај

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај изјави дека е непријател оној кој ги доведе под прашање границите на Косово. Тој ова го рече по повод 11 годишнината на Косово во Дечани каде што, како што изјави, почнало прогласувањето на косовската независност. Харадинај повтори дека таксите на производите на Србија и Босна и Херцеговина кои се увезуваат на косово ќе останат во сила се додека Србија не го признае Косово.

XS
SM
MD
LG