Достапни линкови

Фестивал за туристички авантури низ крушевската природа


Фестивал за туристички авантури низ крушевската природа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Изминатиот викенд, во Крушево, се одржа фестивалот на отворено „When in Krusevo - Winter is Here“, чија цел е промоција на локалниот туризам. На фестивалот биле пријавени околу 200 учесници, а Крушево викендов бил посетен од над 1000 посетители.

XS
SM
MD
LG