Достапни линкови

Анамарија - бронзена таеквондо девојка


Анамарија - бронзена таеквондо девојка
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

17 годишната Анамарија Георгиевска од скопски Бутел лани се закити со бронзен медал на јуниорското светско првенство во Тунис. Но, од оваа година таа е сениор и нејзината цел е остварување олимписка норма. Што има да порача младата спортистка?

XS
SM
MD
LG