Достапни линкови

Праисториски железни птици го посетија Скопје


Праисториски железни птици го посетија Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Креаторот на големите птици од отпадно железо, Андреј Миневски ги создава со месеци. Миневски вели дека многумина млади уметници се откажуваат од она што го сакаат затоа што немаат каде да работат. Што има да порача вајарот кој рециклира железо?

Категории

XS
SM
MD
LG