Достапни линкови

Од балет на лед до дриблинг со хокејски пак


Од балет на лед до дриблинг со хокејски пак
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Хокејот во Македонија ги интересира младите, но немаме соодветни услови за овој спорт, ни кажа единствената хокеарка Моника Пижевска. Таа лани доби сертификат во Финска за тренер по хокеј и очекува надлежните да посветат внимание на овој спорт. Што друго има да порача таа?

Категории

XS
SM
MD
LG