Достапни линкови

Украина: „Забранет влез за про-руски поп“


Украина: „Забранет влез за про-руски поп“
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Локалните жители во едно село во источна Украина не му дозволуваат на попот од Московската патријаршија, да држи служба во црквата. Верските тензии во Украина се зголемуваат откако Украинската православна црква се одвои од Московската патријаршија.

XS
SM
MD
LG