Достапни линкови

Египетските сили убиле шест милитанти во полициска рација


Египетски воени и полициски сили

Египетските безбедносни убиле шест исламски милитанти во рација во нивното пустинско скривалиште во јужниот дел на земјата во раните утрински часови на 12-ти јануари, објави денеска Министерството за внатрешни работи. Од Министерството соопштија дека го нападнале скривалиштето на терористите во провинцијата Сохаг, околу 460 километри јужно од главниот град Каиро.

Полицијата запленила оружје и муниција, додаде Министерството.

Осомничените планирале терористички напади, се вели во соопштението без да се дадат други детали.

XS
SM
MD
LG