Достапни линкови

Ципрас му честиташе на Заев за изгласувањето на уставните измени


Архива: Ципрас и Заев во Псарадес.

Грчкиот премиер Алексис Ципрас разговарал и му честитал на неговиот македонски колега Зоран Заев за изгласувањето на уставните измени.

„Премиерот Алексис Ципрас контактираше со премиерот на ПЈРМ, Зоран Заев. Премиерот му честиташе на господинот Заев за успешното завршување на процесот на ревизија на Уставот на ПЈРМ, врз основа на Договорот од Преспа“, соопштуваат од кабинетот на Ципрас.

XS
SM
MD
LG