Достапни линкови

Скопјанец им се заканувал на пратеници преку „Фејсбук“


Скопјанец, преку споделена објава на Фејсбук, им се заканувал на пратеници во македонското Собрание загрозувајќи им ја сигурноста. Полицијата соопшти дека 49-годишниот маж со иницијали Б.Б. е осомничен за „Загрозување на сигурноста“ и „Ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Тој вчера бил повикан на службен разговор во полициска станица, а одземени се и предмети за цел прибирање докази. По документирање на случајот, против Б.Б. ќе биде поднесена кривична пријава.

XS
SM
MD
LG