Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и студено


Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со слаб локален снег претежно на северот и во западните делови. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер најизразен во северните делови, а на југоистокот ќе биде со почести сончеви периоди. Утринската температура ќе се движи од минус 16 до минус 4, а дневната од минус 6 до 2 степена. Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу минус 4, а дневната до 1 степен.

XS
SM
MD
LG