Достапни линкови

Букурешт: Нова болница, шлаканица за власта


Букурешт: Нова болница, шлаканица за власта
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Во Букурешт се гради нова болница за деца болни од рак, финансирана од приватни донатори. Иницијативата е на хуманитарки од невладина организација, кои велат дека го прават она што би требало да го прави државата. Смртноста на бебиња во Романија е два пати поголема од просекот во ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG