Достапни линкови

Не е важен твојот род, туку твојата храброст


Не е важен твојот род, туку твојата храброст
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Единствената пилотка во Министерството за внатрешни работи, Весна Петреска со својот успех докажа дека рамноправноста се постигнува со силна желба и храброст. Таа смета општеството нуди еднакви можности. Младите треба само да бидат упорни. Што друго вели Петреска?

Категории

XS
SM
MD
LG