Достапни линкови

Град во Сибир „се топи“


Град во Сибир „се топи“
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Еден од најладните градови во светот, се затоплува, но жителите не се среќни поради тоа. Јакутск во Русија, е изграден на пермафрост (вечен мраз), кој, поради глобалното затоплување, почнува да се топи.

XS
SM
MD
LG