Достапни линкови

Храбри жени во тешки времиња


Храбри жени во тешки времиња
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Олена Белска е командант на украинската артилериска единица во регонот Донбас во источна Украина. Таа е една од десетиците илјади украинки кои и се приклучија на армијата, особено по руската анексија на Крим.

Категории

XS
SM
MD
LG