Достапни линкови

Казахстан: Нуклеарен град на духови


Казахстан: Нуклеарен град на духови
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Во време на Советскиот сојуз, градот Чаган беше живеалиште на персоналот кој вршеше нуклеарни проби во степите на Казахстан. Сега е град на духови.

XS
SM
MD
LG