Достапни линкови

Спејсополи - игра за вселената


Спејсополи - игра за вселената
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Матеј, Војдан и Никола ги искористија своето знаење и создадоа едукативна игра „Спејсополи“. Taa е слична на познатата „Монопол“, но со нивната игра се учи за планетите. Сметаат дека треба помалку да се игра на телефон, повеќе да има дружба. Која е нивната порака?

Категории

XS
SM
MD
LG