Достапни линкови

Дронот и твитер ботот на Матеј против аерозагадувањето


Дронот и твитер ботот на Матеј против аерозагадувањето
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Сега е ученик во прва година од средно образование, но уште пред две години создаде код и креираше дрон кој регистрира загадување на воздухот. Матеј Плавевски, како млад активист, смета дека се додека зборуваме за аерозагадувањето свесни сме дека треба да се реши проблемот. Што има да порача тој?

XS
SM
MD
LG