Достапни линкови

Семејства поделени со бодликава жица


Семејства поделени со бодликава жица
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Едно село, две имиња, иста улица, но поделена со бодликава жица. Тензиите меѓу Русија и Украина, предизвикуваат проблеми за обичните луѓе по должината на меѓусебната граница.

XS
SM
MD
LG