Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ со протест против „црните политики“ на Владата


ВМРО-ДПМНЕ со протест против „црните политики“ на Владата
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Приврзаници и припадници на ВМРО-ДПМНЕ денеска излегоа на протести против лошите политики на Владата. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека граѓаните ќе ја казнат Владата на наредните избори и најави дека протестите ќе продолжат и понатаму. Протестите започнаа пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, а завршија пред Владата.

Категории

XS
SM
MD
LG