Достапни линкови

Столтенберг: ја очекуваме Македонија како 30-та членка на НАТО


Столтенберг: ја очекуваме Македонија како 30-та членка на НАТО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

На дневниот ред на вториот ден од состанокот на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО се безбедноста и стабилноста на Западниот Балкан.

XS
SM
MD
LG