Достапни линкови

Млади и брзи со рубикова коцка


Млади и брзи со рубикова коцка
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Љубителите и натпреварувачи со рубикова коцка организираа интернационален натпревар во Македонија. Ѓорѓи Чешмеџиевски, 8 години, освои прв златен медал за Македонија. Александар Арсовски пак, 25 годишен рекордер, го жртвуваше својот резултат за да го организира настанот. Која е нивната порака?

Категории

XS
SM
MD
LG