Достапни линкови

Таџикистанските невести скапо ја плаќаат невиноста


Таџикистанските невести скапо ја плаќаат невиноста
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Девојките кои сакаат да стапат во брак во Таџикистан, мора пред сопругот да ја докажуваат својата невиност. Доколку не успеат во тоа, тие се изложени на физички и психички малтретирања, развод, па и убиства и самоубиства.

Категории

XS
SM
MD
LG