Достапни линкови

Рециталите на пијанистот Арда не познаваат граници


Рециталите на пијанистот Арда не познаваат граници
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Знам за себе од кога знам за пијаното, објаснува 16 годишниот Арда Мустафаоглу. Тој редовно се враќа дома како првак на меѓународни пијанистички натпревари. Неговиот успех се должи на безрезервно посветување време на пијаното. Што има да порача Aрда?

XS
SM
MD
LG