Достапни линкови

Сомнителна руска такси служба во Литванија


Сомнителна руска такси служба во Литванија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Литванската влада издаде предупредување дека руската такси служба Yandex, во Виљнус, ги злоупотребува личните податоци на корисниците и им забрани на владините службеници да се возат со таа такси компанија. Имено, личните податоци завршувале во Русија.

Категории

XS
SM
MD
LG