Достапни линкови

Руски деца со анти-Путин слогани


Руски деца со анти-Путин слогани
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Руски тинејџери постираат фотографии со анти-Путин слогани испишани на училишни табли. Оваа кампања започна откако беше објавено видео од една наставничка, која ги прекоруваше учениците и има кажа дека за вакво нешто се стрелало во време на Советскиот Сојуз.

Категории

XS
SM
MD
LG