Достапни линкови

Бизнисмените најрадосни за обновата на летот Скопје - Атина


Бизнисмените најрадосни за обновата на летот Скопје - Атина
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

По повеќе од 10 години обновен летот Атина-Скопје. Линијата беше укината поради преименување на аеродромот во Александар Велики во декември 2006 година. Сега повторно за 75 минути граѓаните, два пати седмично можат да патуваат на релација Скопје-Атина. Но бидејки Грција е една од петте најзначајни трговски партнери на Македонија со повеќе од половина милијарда трговска размена се чини најрадосни се бизисмените од двете страни.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG