Достапни линкови

Театарската импровизација е како џезот во музиката


Театарската импровизација е како џезот во музиката
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Млади дипломирани актери во Скопје скоро една година ги вежбаат своите способности пред очите на публиката. Здружени во Импров група „Настап“, седуммина момци пионерски настапуваат според сценарио што самите го создаваат во моментот. Што имаат да порачаат тие?

XS
SM
MD
LG