Достапни линкови

Референдумот помина, неизвесноста продолжува


Референдумот помина, неизвесноста продолжува
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Сега на потег се пратениците, односно дали власта ќе успее да обезбеди дво-третинско мнозинство за изгласување на уставните измени, неопходни за спроведување на договорот со Грција.

Категории

XS
SM
MD
LG