Достапни линкови

Иванов и Заев на различни страни за референдумот, Ердоган пристигна во Германија

Настаните на денот низ фотографии - 27 септември 2018 година.

Претседателот Ѓорге Иванов своето обраќање пред Генералното собрание на Обединетите нации ги повика земјите членки кои веќе ја признале Македонија под уставно име да не ја менуваат својата одлука. Тој рече дека нема да гласа на референдумот. Премиерот Зоран Заев, пак, ги повика граѓаните да гласаат, зашто сонот за Европска Македонија е блиску. На гласање повикаа и пратеници од првиот собраниски состав во самостојна Македонија.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG