Достапни линкови

Џип влетал во пешаци во Кина, деветмина загинати, десетици повредени


Џип влетал во пешаци на преполн плоштад во градот Хенгдонг во кинеската провинција Хунан при што загинале девет луѓе, а 40 биле повредени, пренесуваат кинеските медиуми. Полицијата го уапсила 54-годишниот возач, кој, како што се соопштува, и претходно бил во затвор поради различни престапи.

XS
SM
MD
LG