Достапни линкови

Ципрас: Мицотакис и Мицковски со исти аргументи против договорот


Ципрас: Мицотакис и Мицковски со исти аргументи против договорот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска на дебата со европратениците во Европскиот парламент во Стразбур, ги критикуваше двете опозициски партии во Грција и во Македонија, кои, како што рече, двајцата премиери ги обвинуваат за „предавство“. Тоа значи, рече Ципрас, дека со Заев сме постигнале добар договор, во интерес на мирот и стабилноста.

XS
SM
MD
LG