Достапни линкови

Секојдневни престрелки во источна Украина


Секојдневни престрелки во источна Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

И покрај официјалното примирје, во источна Украина речиси секој ден има престрелки меѓу украинските сили и про-руските сепаратисти. Репортерот на РСЕ помина еден ден во рововите на украинските сили.

Категории

XS
SM
MD
LG